Boek & Film: The Most Precious of Cargoes + inleiding

Maandag 17 maart

Voor de liefhebber van goede literatuur en de betere film presenteren we Boek & Film – bekijk een boek. Een maandelijkse special op de maandagavond in samenwerking met bibliotheek DOK en Boekhandel Paagman waarin we elke maand een gloednieuwe boekverfilming presenteren. Schrijver, programmamaker en filmwetenschapper Gerlinda Heywegen leidt de films in. Maandag 17 maart te zien: The Most Precious of Cargoes. Een ontroerende en poëtische animatiefilm gebaseerd op het gelijknamige boek van Jean-Claude Grumberg. De animatie van regisseur Michel Hazanavicius (The Artist) biedt een uniek perspectief op de Holocaust en wordt geprezen om de verfijning waarmee ze de brute realiteit van oorlog verweeft met een sprookjesachtige esthetiek.

Mogelijk schadelijk tot 12 jaar Angst


Koop nu een kaartje

ma 17 mrt
Zaal 219.15

De animatie van regisseur Michel Hazanavicius (The Artist) biedt een uniek perspectief op de Holocaust en wordt geprezen om de verfijning waarmee ze de brute realiteit van oorlog verweeft met een sprookjesachtige esthetiek. Terwijl de tweede Wereldoorlog de wereld verscheurd, leven een arme houthakker en zijn vrouw in een uitgestrekt bos. Op een dag vindt de vrouw een baby die door haar vader uit een deportatietrein is gegooid in een wanhopige poging het meisje te redden. Tegen alle gevaren en hun eigen vooroordelen in, besluit het echtpaar het kind te beschermen. Deze daad van mededogen brengt onherroepelijke veranderingen in hun leven en dat van degenen die het pad van het kind kruisen.

 

De Boek & Film-avond begint elke maand met de inleiding van Gerlinda Heywegen gevolgd door de film.  Kaarten voor Boek & Film kosten €15,50. Cinevillepashouders betalen €5,-. Boekenliefhebbers krijgen €2,50 korting: op vertoon van een DOK-pas of met een Paagman klantenpas wordt de prijs € 13,00. Graag belezen de voorstelling in? Alle titels zijn te leen bij bibliotheek DOK of te koop bij Boekhandel Paagman.