Zaterdag 10 januari is het 10 jaar geleden dat David Bowie overleed. (8 januari 1947 – 10 januari 2016) Lumen staat stil bij zijn overlijden met de vertoning van Labyrinth – welke in 2026 ook haar 40-jarig jubileum viert.
Wanneer tiener Sarah (Jennifer Connelly) met tegenzin moet oppassen op haar babybroertje, wenst ze hem in een moment van frustratie weg. Tot haar schrik wordt die wens werkelijkheid: het kind wordt ontvoerd door de mysterieuze en verleidelijke Koning der Goblins, gespeeld door David Bowie in een van zijn meest iconische filmrollen. Sarah krijgt slechts 13 uur om een betoverend maar levensgevaarlijk labyrint te doorkruisen en haar broertje te redden.
Let op: we vertonen Labyrinth Engels gesproken en NIET ondertiteld.
Wat volgt is een fantasierijke queeste vol vreemde wezens, raadselachtige ontmoetingen en adembenemende decors. Sarah ontmoet onder meer een vriendelijke dwerg, een theedrinkende worm en trotseert een eindeloze, Escher-achtige wenteltrap terwijl niets is wat het lijkt.
Labyrinth is een visueel overdonderend sprookje, geproduceerd door Jim Henson (The Muppets) in samenwerking met George Lucas, met een speels script van Terry Jones (Monty Python). De film is een feest voor kinderen, nostalgische kijkers en liefhebbers van fantasie en Muppets.
Een unieke kans om David Bowie te eren en je opnieuw – of voor het eerst – te verliezen in dit tijdloze, magische universum.