In the Age of Vigilance: korte films over controle, urgentie en verzet
Deze maart brengt Movies that Matter On Tour een opvallende selectie korte films samen, waaronder een voorvertoning van twee nieuwe festivalfilms! Van een satirische video die in Venezuela leidt tot gevangenschap, via de dreigende aanwezigheid van ICE in de VS, tot slapeloze nachten gevormd door oorlog en wereldwijde wreedheden. Samen vangen deze films de urgentie en kwetsbaarheid van het leven onder voortdurende druk, wanneer waakzaamheid een dagelijkse conditie wordt. Ze stellen de vraag wat het betekent om onder druk te leven, en wat er nodig is om te blijven denken, voelen en weerstand te bieden.
Looking For A Donkey (Juan Vicente Manrique, 2024)
In een klein stadje in de Venezolaanse Andes namen twee brandweerlieden een video op van een ezel, alsof het de president van Venezuela was die hun vervallen faciliteiten bezocht. Diezelfde dag werden de brandweerlieden gearresteerd en opgesloten, maar over wat er met de ezel is gebeurd, is weinig bekend.
A Lien (David Cutler-Kreutz, Sam Cutler-Kreutz, 2023)
Op de dag van hun green card-interview wordt een jong stel geconfronteerd met een gevaarlijk immigratieproces.
What If They Bomb Here Tonight? (Samir Syriani, 2025)
Samir en Nadyn, een Libanees echtpaar, brengen een slapeloze nacht door in angst dat een Israëlische luchtaanval de glazen wanden van hun huis kan doen versplinteren. Terwijl hun kinderen rustig slapen, worstelen ze met de vraag of ze moeten vluchten of het ergste moeten riskeren en blijven.
Happiness (Fırat Yücel, 2025)
Een urgent desktopdagboek, gemaakt op het snijvlak van een hectisch digitaal landschap en het innerlijke geweld van moderne kolonisatie. De film volgt de slapeloze nachten van een groep activisten, hun ogen onafgebroken op schermen gericht terwijl ze het nieuws uit Palestina en de rest van de regio volgen.