Andiamo a bere l’ultima || Cineville Preview
Regisseur
Te zien vanaf
Land
Italië
Jaar
2026
Lengte
100 min
Taal
Italiaans
Ondertiteling
Nederlands
Genres
Kijkwijzer
Het ziet er niet best uit voor vijftigers Carlobianchi en Doriano. Ze zijn bijna blut. Sinds de financiële crisis van 2008 is het de kleine oplichters niet meer gelukt een lucratieve zwendel op te zetten. Hun laatste hoop is de terugkeer van hun kameraad Genio die vóór zijn vlucht naar Argentinië de buit van een klus heeft verborgen. Tijdens een alcoholische tocht door het Venetiaanse platteland ontmoeten Carlobianchi en Doriano de verlegen architectuurstudent Giulio, die ze op sleeptouw nemen en met hun ongevraagde adviezen een frisse kijk op het leven en de liefde geven.
Deze film is onderdeel van de Cineville Previewdagen! Van donderdag 2 t/m zondag 5 juli vertonen we exclusieve voorvertoningen van het komende filmseizoen, de allerbeste en allernieuwste films. Plus een paar top secret sneak previews. Cinevillers hebben voorrang: zij kunnen vanaf dinsdag 9 juni reserveren. De reguliere kaartverkoop start op maandag 22 juni.
De tragikomische roadmovie Andiamo a bere l’ultima van Francesco Sossai ging vorig jaar in Cannes in première, werd vervolgens geselecteerd voor de festivals van onder meer Toronto, New York, Thessaloniki en Göteborg en won maar liefst acht David di Donatello Awards (de Italiaanse filmprijzen), waaronder voor Beste Film, Beste Regisseur en Beste Mannelijke Hoofdrol.