Ieder uur een woord, een daad – Jacques & Agneta Van Marken, pioniers in sociaal ondernemen + nagesprek
Regisseur
Te zien vanaf
Land
Nederland, 2026
Jaar
2026
Lengte
25 min
Taal
Nederlands
Ondertiteling
Nederlands
Genres
Cast
Kijkwijzer
Ieder uur een woord, een daad – een documentaire over Jacques & Agneta Van Marken, pioniers in sociaal ondernemen – gaat woensdag 9 september* in première in Lumen. Deze (korte) documentaire vertelt het bijzondere verhaal van het echtpaar Van Marken, dat in de late 19e eeuw in Delft de basis legde voor wat we nu de verzorgingsstaat noemen. Met initiatieven als werknemerswoningen, pensioenregelingen en sociale voorzieningen liepen zij ver vooruit op hun tijd. Hun gedachtegoed is actueler dan ooit, nu brede welvaart en sociaal ondernemerschap opnieuw hoog op de agenda staan.
*De premièrevoorstellingen zijn inmiddels uitverkocht.
Er zijn vanaf nu tickets voor extra voorstellingen + nagesprek beschikbaar!
Winst was voor de twee geen einddoel, maar een middel voor brede welvaart. Zijn de radicale ideeën van dit pioniersduo de blauwdruk voor het kapitalisme van morgen? Een reis tussen verleden en heden, op zoek naar de toekomst van sociaal ondernemerschap. De film reist tussen verleden en heden en zoekt naar de betekenis van sociaal ondernemerschap in een tijd van klimaatverandering, ongelijkheid en technologische disruptie. Een inspirerend portret over hoe geschiedenis de sleutel kan zijn tot een rechtvaardiger morgen.
Stichting Museum Van Marken wil met deze documentaire niet alleen terugkijken, maar juist ook de brug slaan naar het heden. Wat kunnen hedendaagse ondernemers, burgers en beleidsmakers leren van deze Delftse pioniers? En hoe kan hun erfenis inspiratie bieden voor de toekomst van werk en samenleving?
Ieder uur een woord, een daad viert Delftse geschiedenis, ondernemerschap en gemeenschapszin. “Laten we met elkaar zorgdragen voor dit bijzondere initiatief! Want sommige verhalen verdienen het om samen verteld te worden!” aldus stichtingsvoorzitter Lucas van Wees.
De documentaire is geproduceerd door het Delftse bedrijf Captains. Founding Partner is dsm-firmenich en ook de Van der Mandele Stichting steunt dit project.
Tickets
Tickets
Tickets
Tickets
Tickets
Tickets
Tickets
Tickets
