Leo van Vliet is de laatste familieslagerij in Delft. In de korte documentaire Uitgebeend volgen wij slager Leo in zijn laatste periode als slager en ontdekken we voor welke dilemma’s de slagerij komt te staan. Leo is een markante figuur in Delft, met een verhaal dat dieper gaat dan alleen vlees snijden.
De Delftse première van Uitgebeend is woensdag 2 juli om 19.00, 20.20 en 21.35 uur in Filmhuis Lumen (alle drie de voorstellingen zijn compleet uitverkocht). Zowel filmmakers Marit in ‘t Veen en Cocó Stout als slager Leo van Vliet zijn aanwezig bij de vertoning voor een nagesprek.
EXTRA VOORSTELLINGEN zonder nagesprek: vanwege de grote vraag is Uitgebeend ook ‘los’ zien. Er staat o.a. een voorstelling gepland op zaterdag 5 juli (18.50 uur) zondag 6 juli (11.00 uur) en maandag 7 juli (19.15 uur). Let op: er is dus GEEN nagesprek met de makers en Leo van Vliet. De film duurt 20 minuten. Kaartjes zijn €5,-
Leo werkt al sinds zijn zestiende in de slagerij. Ongeveer 25 jaar geleden nam hij de slagerij officieel over van zijn vader. Inmiddels heeft Leo de leeftijd van 67 bereikt en komt het einde van zijn carrière als slager in zicht. Met zijn leeftijd wordt het steeds moeilijker om de slagerij draaiende te houden. Helemaal met werkweken van 70 uur.De slagerij, in het hartje van de stad gelegen, is meer dan een slagerij. Het is een sociale plek, waar mensen uit alle geledingen samenkomen om een “broodje Leo” te eten. De slager kent zijn klanten en de klanten kennen elkaar. Er is altijd tijd voor een praatje. De geur van vers vlees is te ruiken. Leo is een vertrouwd gezicht in de buurt.
Uitgebeend is een documentaire over traditie, verlies en de toekomst van ambachtelijke bedrijven in een wereld die steeds meer globaliseert. We duiken in het leven van Leo, zijn verleden, zijn band met de stad en zijn ambacht, maar ook in de bredere vraagstukken over het voortbestaan van kleine, familiebedrijven.
Filmmakers Marit in ‘t Veen (20) en Cocó Stout (22) zijn twee jonge ambitieuze studenten met een journalistieke achtergrond. Zij hebben elkaar ontmoet in het eerste jaar van de opleiding. ze komen allebei uit Delft en hebben een aantal jaar in hetzelfde restaurant gewerkt als bijbaan. Hierdoor kennen zij elkaar goed en vullen we elkaar perfect aan. Beiden zijn zij geïnteresseerd in persoonlijke verhalen van bijzondere mensen. Uitgebeend is hun eerste documentaire. Ze financierden deze zelf uit eigen middelen en door middel van een crowdfunding.